
A Soproni Egyetem Botanikus Kertjében, a campus főépülete környezetében ilyenkor teljes pompájukban virágoznak a rhododendronok és azáleák, a kert egyik legszebb és legkedveltebb díszítőelemei.
A gyűjtemény különlegessége, hogy a kert talajadottsága merőben ellentétes a rhododendron igényeivel. A szakemberek azonban évtizedekkel ezelőtt gondos talajcserével és tudatos kertészeti munkával teremtették meg a megfelelő feltételeket. Azóta is folyamatos, szakszerű ápolással őrzik és fejlesztik az állományt, így a ma már idősödő példányok évről évre újra lenyűgözik a látogatókat.
A Botanikus Kert ebben az időszakban is szabadon látogatható, és ideális helyszínt kínál a kikapcsolódásra, feltöltődésre.
Kapcsolódó tartalmak
- „Hunyadi a Soproni Egyetemen” – 7 nap, 7 kísérőprogram
- Építészeti szenzáció: A Soproni Egyetemen adták át Magyarország első tisztán fa középületét
- Kulturális est a Soproni Egyetem Esterházy Palota Erdészeti Múzeumában
- Augusztus 30-án indul a balek- és Gólyahét a Soproni Egyetemen – Jelentkezz most!
- A Soproni Egyetem hallgatói és oktatói készítették a Legendák! musicalshow látványvilágát
- 468 faj négy nap alatt – eredményes természetmegfigyelés a Soproni Egyetemen
- „Sopronból Sanghaiba” - WorldSkills nemzetközi felkészülési verseny a Soproni Egyetemen
- Agroerdészeti mérnök MSc képzésre lehet felvételizni augusztus elején a Soproni Egyetemen
- Marad-e emberi? – A felsőoktatás megújulásáról tanácskoztak a szakemberek
- Chill zóna, magasles és életre szóló emlékek – a Soproni Egyetem standja a SopronFesten