
A Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottsága (VEAB) minden évben meghirdeti az "Év kutatója" pályázatot és elismerésben részesíti az arra érdemes pályázókat elért tudományos eredményeik alapján.
A 2023-as év "élettudomány" kategóriájában Dr. Banadics Adriennt a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának adjunktusát érte a megtiszteltetés a szakmai bizottság döntésének értelmében.

Társadalomtudomány területén Dr. Vida Gergő egyetemi docens, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának oktatója részesült az elismerésben.
A díjátadó ünnepségre a Tudomány ünnepének veszprémi megnyitóján került sor 2023. november 9-én. A díjat Dr. Gelencsér András a Pannon Egyetem rektora, az MTA VEAB elnöke adta át.
Gratulálunk a kitüntetéshez!
Kapcsolódó tartalmak
- Soproni Egyetem – Filmslágerek újrajátszva az Egy csepp színház improvizációs estjén
- 2025-ben is Kerékpárosbarát Munkahely a Soproni Egyetem
- „Cseh Ősz” a Soproni Egyetemen: új korszak a magyar-cseh kulturális és tudományos együttműködésben
- A Soproni Egyetem a 95 éve született botanikus emléke előtt tisztelgett
- A természet nyelvén szól a tudás: nemzetközi elismerés a Soproni Egyetemnek
- Két inspiráló kiállítás nyílt a Soproni Egyetemen a Soproni Design Week 10 keretében
- Élménnyel és tudománnyal telt a Soproni Egyetem hétvégéje – design, családi programok és tudomány
- Meghívó az 1956-os ünnepi megemlékezésre
- Kisvakond és a klarinét – zenés ökomese a Ligneumban
- Páratlan, művészi kivitelű vadászati album mutatkozik be adventben a Soproni Egyetemen