Faritkaságok és ritka szép fák a "Sétálj a kertben" programsorozaton

A 100 éves Botanikus Kert faritkaságairól és ritka szép fáiról szólt a Soproni Egyetem „Sétálj a kertben!” programsorozatának hétfői találkozója.

A szemerkélő eső ellenére is sokan kíváncsiak voltak Korda Márton, az Erdőmérnöki Kar
Környezet- és Természetvédelmi Intézete adjunktusának előadására. Feltárultak az olyan fakülönlegességek titkai, mint például a komlógyertyán vagy a hegyi mamutfenyő. Megtudhattuk miért bűzlik a gingko termése és hol keressük a csodabogyó levelét. Szó esett a szelídgesztenye betegségének kialakulásáról, sőt a karácsonyfák tűleveleiről is.

Vasárnapig minden nap 16:00 órakor várjuk a természet, a park, és az egyetem barátait egy kb. egy órás vezetésre más-más témában.

Kedden Madarász Enikő a rovarokról, Winkler Dániel a kert madarairól ad tájékoztatót. Cserpes Tamás szerdán az éppen akkor virágzó cserjéket, fákat és lágyszárúakat veszi sorra, csütörtökön pedig Sarkady Sándor vezetésével a park szobrai között bóklászhatunk. Pénteken Péterfalvi Ágnes, a Botanikus Kert vezetője tart sétát angol nyelven. Április 29-én mesés barangolás indul a családoknak délután négykor. Vasárnap pedig Léderer György ragad futócipőt és invitálja azokat, akik lassú kocogás közben szeretnék megismerni a Botanikus k sétányait.

DSC_1021.JPG

A tematikus séták a Bajcsy-Zsilinszky utcai főkaputól indulnak és a Ligneum épületében megnyílt Botanika kévázónál érnek véget.

A Soproni Egyetem minden érdeklődőt arra buzdít: „Sétálj a kertben!” A vezetett séták ingyenesen látogathatók.