Kiemelkedő teljesítményeket nyújtó egyetemi polgáraink köszöntése

A Soproni Egyetem legutóbbi szenátusi ülését megelőzően köszöntötte kiemelkedő teljesítményt nyújtó polgárait, akik doktori fokozatokkal és kitüntetésekkel öregbítettek a Soproni Egyetem hírnevét. Az ünnepség keretében Prof. Dr. Fábián Attila rektor köszöntötte Árvayné Dr. Nezvald Anettet a művészeti képzés területén megszerzett doktori fokozat (DLA) megszerzése alkalmából. Mellette Prof. Dr. Gribovszki Zoltánt is elismerés illette meg, hiszen a Magyar Tudományos Akadémia doktori címét tudhatja magáénak. Körünkben üdvözölhettük Dr. Orbay Lászlót, aki a legendás soproni faipari és erdészeti szakmai műhely jeles képviselőjeként március 15-én, Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésében részesült. Ugyancsak köszönthettük Prof. Dr. Veperdi Gábort, a Soproni Egyetem nyugalmazott docensét is, aki a március 21-ei Erdők Nemzetközi Napja alkalmából a Pro Silva Hungariae kitüntetést vehette át az erdészeti kutatás területén végzett több évtizedes tevékenységéért. Tisztelettel gratulálunk a tudományos előmenetelekhez és kitüntetésekhez.