Fröccsöntő Sasok Hőskora- Könyvbemutató a Soproni Egyetemen

Ifj. Sarkady Sándor alias Narrátor új könyvének bemutatójára gyűltek össze az érdeklődők a Soproni Egyetemen

A Fröccsöntő Sasok Hőskora című kötet a Soproni Egyetemen 1982 óta működő FS Baráti Társaság történetének korai időszakába enged bepillantást. Az alakulástól a rendszerváltozás hajnaláig követi nyomon történetüket. A könyvbemutatón a szerző számolt be a levéltári kutatásokról, az alapítókkal folytatott beszélgetéseiről és a mai fiatalok számára ismeretlen megpróbáltatásokról, melyek a Fröccsöntő Sasok Baráti Társaság megalakulását kísérték a 80-as években.

Ifj. Sarkady Sándor, tudományos kutató elmondta, hogy a kötetének alapját az FS Bt. második naplója adta, az első napló holléte ismeretlen. Így a mai tagok számára is maradt még felkutatni való. A selmeci diákhagyományokat híven ápoló szervezet tagjai tisztelettel emlékeztek meg elődeikről és ajánlják mindenkinek az FS társaság dicső múltját megörökítő új könyvet.