
A hagyományokhoz hűen Sopron március 15-én az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc évfordulójáról a Petőfi téren emlékezett meg. Az ünnep szónoka dr. Farkas Ciprián polgármester volt, aki beszédében kiemelte: „a mi nagy példaképeink közé a Lackner Kristófok, a Széchenyi Istvánok és a Thurner Mihályok tartoznak.
A műsorban Lukács Sándor Kossuth- és Jászai Mari díjas színművész Petőfi Sándor Dalaim és a Föltámadott a tenger… című verseit adta elő, Varga Miklós előadóművész az Egy gondolat bánt engemet című verset és a Nemzeti Dalt énekelte el.

Az ünnepség lezárásaként a város vezetése, valamint intézmények, szervezetek vezetői megkoszorúzták Petőfi Sándor szobrát. A Soproni Egyetem képviseletében, Dr. Pásztor Enikő oktatási rektorhelyettes, Prof. Dr. Fábián Attila rektor, Dr. Sarkady Sándor tudományos kutató, az egyetem waldenbe öltözött diákságának körében helyezte el a tisztelet koszorúját.
Foró: Pluzsik Tamás
Kapcsolódó tartalmak
- Élethosszig tartó tanulás: Sikeres félévet zárt a Soproni Egyetem nyugdíjasegyeteme
- Különböző kultúrák– a Soproni Egyetem nagy hangsúlyt fektet a nemzetközi hallgatók beilleszkedésére
- Újjászülethet a hazai bogyós gyümölcstermesztés – összefogással a jövőért a Soproni Egyetemmel
- Kisvakond és a klarinét – zenés ökomese a Ligneumban
- Robotok, MI és egy új applikáció - A Soproni Egyetem friss témái a II. Science Expon
- Öt kollégium folyamatos megújulásban- Rekordösszegű kollégiumi beruházások a Soproni Egyetemen
- Csillag Születik a Soproni Egyetemen – Nemzetközi Hallgatók Ragyogtak a Mikulás-napi Tehetségkutatón
- A Soproni Egyetem ad otthont az Erős Emberek Európa Kupájának
- A Soproni Egyetem kiválóságai a hűség ünnepén – elismerések a város szolgálatáért
- Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket kíván a Soproni Egyetem!