A hallgatók legjobban kért előadói érkeznek a Soproni Egyetemi Napokra

Második alkalommal rendezik meg a Soproni Egyetemi Napokat 2023. szeptemberében. Egyedülálló programkínálattal várják a Hűség Városában tanuló fiatalokat és az idelátogatókat. A szervezők a programkínálat kialakítása alatt végig kikérik a hallgatók véleményét, ennek köszönhetően is kerül bejelentésre az első két leginkább várt fellépő.

Az idei esemény szervezése egy átfogó közvéleménykutatással indult, melynek középpontjában az egyetemi fesztivál tavalyi tapasztalatai, jövője és természetesen a leginkább várt előadók szerepeltek. A kívánságok begyűjtését követően, már egy konkrét listára szavazhattak az egyetem hallgatói, amelynek eredményeként kerülhet bejelentésre az idei rendezvény első két fellépője.

A több ezer leadott szavazat eredményeként 2023. szeptember 14-én visszatér Sopronba a tavalyi SEN legnagyobb sikert aratott zenekara és közönségkedvence a Blahalouisiana. A csodálatos hangú énekesnő, a TV2 Sztárban Sztár című műsorában döntőig menetelő Schoblocher Barbara és zenésztársai válogatott koncert anyaggal érkeznek. Ebben az elmúlt 10 év legsikeresebb dalai (Sokat Bír, Ott van a Nap, Ha Élni felejtek) mellett helyet kapnak a készülő albumuk újdonságai is (Kedvenc Rögeszmém, Szeressetek).

Ellentmondást nem tűrő magabiztosággal végzett a hallgatói körben végzett felmérés élén az az előadó, akinek fővárosi nagykoncertjeire órák alatt elfogynak a jegyek és az idei SopronFest egyik legemlékezetesebb showját adta. Sokak kívánságára 2023 szeptember 15-én a Soproni Egyetemi Napok színpadára robban be Beton.Hofi aki kétségtelenül a jelen egyik legkarakteresebb stílusú és legnépszerűbb magyar előadója.

A sort természetesen hamarosan újabb sokak által várt nevek követik, ahogy rövidesen elindul az online jegyértékesítés is. Mindezekről bővebben a www.sen.hu oldalon adnak tájékoztatást a szervezők.