Selmec, Sopron, Miskolc 260

SSM260.jpgA hazai bányászati, kohászati és erdészeti képzés akadémiai szintre emelésének 260. évfordulójáról bensőséges ünnepségen emlékeztek meg a gyökereiket a selmecbányai ’Bergakademie’ megalapításáig visszavezető tanintézmények, a Miskolci Egyetem és Soproni Egyetem.

A miskolci és a soproni egyetemek ősét, a Selmecbányán 1735-ben alapított bányászati-kohászati tanintézetet, a ’Bergschule’-t 1762-ben emelte akadémiai szintű felsőoktatási intézménnyé Mária Terézia magyar királynő, Ausztria uralkodó főhercegnője. Az évfordulóra Miskolcon az alapításra emlékeztető emléktábla megkoszorúzásával, valamint egy, a bányász-kohász-erdész hagyományok folytonosságát szimbolizáló ércbányászati csille felavatásával emlékeztek meg a tradícióikat őrző intézmények képviselői. Az eseményen a Soproni Egyetemet Prof. dr. Fábián Attila rektor, Prof. dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes és Dr. Heil Bálint, az Erdőmérnöki Kar dékánja képviselte.

Forrás: Miskolci Egyetem.

A teljes cikk az alábbi linken olvasható: