Átadták a Hűség napi kitüntetéseket - Elismerésben részesültek a Soproni Egyetem oktatói

Hagyományosan a hűség napi ünnepségsorozathoz kapcsolódóan adták át Sopron legrangosabb elismeréseit, díjait. Ezen a napon 101 éve Sopron és 8 környező települése népszavazáson döntött arról, hogy Ausztria helyett Magyarország területéhez kíván tartozni. Nagy örömünkre ismét a kitüntettetek között köszönthetjük a
Soproni Egyetem polgárait is.  2022-ben Sopron Közgyűlése Sopron Város Díszpolgára címet adományozott Dr. Fodor Tamás korábbi polgármesternek, a Soproni Egyetem nyugalmazott egyetemi docenssének.

Civitas Fidelissima-díjban részesült dr. Bartha Dénes a Soproni Egyetem Növénytani és Természetvédelmi Intézetének intézetigazgatója, aki 2007 óta a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkájának köszönhetően erősödött az egyetem és a város kapcsolata.

Sopronért Emlékéremben részesült dr. Gerencsér Kinga, a Soproni Egyetem címzetes egyetemi tanára.