Újabb kerékpárokkal bővült a Soproni Egyetem bringás flottája

Az elmúlt évi,  nagyszabású projekt nyitó eseményét követően, a Soproni Egyetem kerékpáros flottája tovább bővült új kétkerekűekkel. Ezek a kerékpárok nagyban segítik a napi közlekedést és ügyintézést, gyakran még fel is gyorsítják azokat, erősítve ezzel az intézmény környezettudatos mobilitását.

2023-as teljesítmény alapján a Soproni Egyetem nemrégiben elnyerte a Haladó Kerékpárosbarát Munkahely minősítést. A környezetbarát közlekedési eszközök használata nemcsak szén-dioxid kibocsátást csökkent, hanem pozitív hatással van az alkalmazottak egészségére is. A kerékpárral közlekedő kollégák reggeli aktív mozgása felfrissíti és lendületesebben állítja őket munkahelyi feladataik elé.

A kerékpárok beszerzése az RRF-2.1.2-21-2022-00011 projekt keretében történt meg.