Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Projekthét a Soproni Egyetemen

A szemeszter legizgalmasabb hetére készülnek a Soproni Egyetem oktatói és hallgatói. Pünkösd után egész héten változatos témákon dolgoznak együtt az intézmény négy karának nappali tagozatos hallgatói. Ebben a félévben 52 különböző témájú projektből választhatta ki mindenki a számára legérdekesebbnek tűnő feladatot.

Az összegyetemi projektekben a következő kérdésekre keresik a választ a négy kar diákjai és szakemberei:

  • Milyen szempontokat kell figyelembe venni egy természetes játéktér kialakításánál, tervezésekor?
  • Mennyien látogatják a Soproni Erdőket? A kirándulók milyen útvonalon haladnak, és hogy milyen motivációkkal érkeznek a parkerdőbe?
  • Milyenek a családok a XXI. században? Fenntarthatóság, gazdálkodás és modern megoldások a családok életében.
  • Hogyan tervezhető egy jól funkcionáló, népszerű üvegház? Mitől lesz vonzó a látogatók számára?

A kitűzött komplex feladatok során a hallgatók alkalmazhatják a korábban megszerzett szakmai ismereteiket a gyakorlatban, együtt dolgozhatnak más képzési területek hallgatóival, lehetőségük nyílik a kommunikációs és kooperációs képességeik fejlesztésére.

Látogatómonitoring és attitűdvizsgálat  - projektfeladat a Soproni Parkerdőben május 28-án

Az Egyetem négy kara (Erdőmérnöki Kar, Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar, Benedek Elek Pedagógiai Kar) változatos témákat dolgoz fel. Néhány példa a sok közül:

  • Az Erdőmérnöki Karon például vadaspark tervezésére, korhadó és holt fák vizsgálatára, kertekből kivadult dísznövények feltérképezésére jelentkezhettek a hallgatók. Foglalkozhatnak az Erdőrezervátumokkal, tervezhetnek erdészeti magánutat, vagy részt vehetnek ún. Életciklus elemzésben is.
  • A Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar Alkalmazott Művészeti Intézetében már korábban is projektfeladatokon dolgoztak a hallgatók. Ők a SopronFest keretein belül be is mutatkozhattak közösségi festéssel és Mozaik című projektjükkel. A Soproni Egyetem Családi Napjára pólótervek, térkép és egyéb grafikai anyagok születtek. Jövő héten is zajlik a munka, többek között faipari gépek 3D modelljét készítik el a hozzáértő fiatalok. A Hackathonon az infósok versengnek, hogy egy alapötletből melyik csapat tudja a legkreatívabb és legjobb alkalmazást fejleszteni.
  • A Benedek Elek Pedagógiai Karon a tehetségeké lesz a főszerep. Tehetségkutató megszervezésére hívták ugyanis a hallgatókat a tánc, vers, mese területén. Lesz festészeti projekt is, önálló képalkotás, műtermi és szabadtéri munka. Ezen kívül a Soproni Egyetem fenntarthatósági törekvéseinek megfelelően a műanyagszennyezés legyőzésével is foglalkoznak majd a résztvevők.
  • Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Karon pedig arra keresik a választ, milyen a jó befektetés mostanában. A Z generáció munkahelyválasztásait is csoportban vizsgálják a jövő szakemberei. A projekt eredményeiből vállalati javaslatcsomag születik majd.

 

A hét végére eső projektzáráskor a hallgatói csoportok beszámolnak az elvégzett munkáról. A beszámoló formája lehet prezentáció, bemutató, előadás, videó, termékbemutató, kiállítás és bármilyen egyéb forma.

A leginnovatívabb eredmények és ötlettervek díjazásra kerülnek, a projekthét összdíjazása 1.000.000 forint.

 

 

Cikk nyomtatása E-mail