
A 2026-os valétálás ünnepségsorozatának méltó záróeseménye volt a Soproni Egyetem Valétabálja, amelynek idén a soproni Liszt Ferenc Kulturális Központ adott otthont. A több száz résztvevőt vonzó esemény a selmeci diákhagyományok szellemében, kiváló szervezés mellett valósult meg, és emlékezetes pillanatokat kínált mind a végzős hallgatók, mind családtagjaik, barátaik, oktatóik és az öregdiák közösség számára.
Az est során a hagyományőrző végzős hallgatók – a Firmák – ünnepélyes keretek között búcsúztak egyetemi éveiktől és közösségüktől. Az éjfél egyik legmeghatóbb pillanata volt, amikor a hallgatók levették karjukról valétaszalagjaikat jelképesen lezárva egy meghatározó életszakaszt. A selmeci nóták, a közösen megélt emlékek és az évfolyamtársak összetartozása különleges hangulatot teremtett, amely minden jelenlévőt megérintett.
A bál során a jelenlegi valétaelnökök átadták szalagjaikat utódaiknak, és megválasztásra került az új bálelnök is, tovább erősítve a generációkon átívelő hagyomány folytonosságát.
Az ünnepi eseményen beszédet mondott a Soproni Egyetem rektora, az Erdőmérnöki Kar dékánja pedig bejelentette: idén a Kanadai–Soproni Alumni Emlékérem kitüntetettje Csaba Dániel erdőmérnök hallgató lett.
A rendezvényről készült kisfilm az esemény legszebb és legmeghatóbb pillanatait idézi fel.
Kapcsolódó tartalmak
- A legnagyobbak között a Soproni Egyetem
- Meghirdették a Soproni Egyetem alapítványi ösztöndíjait
- Támogassa adója 1%-val a Soproni Egyetemet!
- Jubileumi faültetés a Soproni Egyetemen: Harmincéves az Év fája mozgalom
- Megjelent a Soproni Egyetem új nemzetközi kampuszvideója
- Tavaszi szemeszternyitó a nemzetközi hallgatók számára a Soproni Egyetemen
- A múlt öröksége, a jövő szövetsége
- Legendás egyetemi életutak nyomában – folytatódik a Soproni Egyetemi Almanach
- Talaj a talpad alatt - A talaj élete a Soproni Egyetem Botanikus kertjében
- Kulturális est a Soproni Egyetem Esterházy Palota Erdészeti Múzeumában