
Mitől lesz egy autó formája szerethető? Hogyan gondolkodnak a járműtervezők a szépségről, a funkcionalitásról és a márkaidentitásról? Ezekre a kérdésekre is választ keresnek a Soproni Egyetemen október 17-én, pénteken, a „Skodák Skodája – a cseh autómárka design szemmel” című program központi eseményén.
A 17:00 órakor kezdődő pódiumbeszélgetés helyszíne a soproni Ligneum Rendezvényház, ahol Major Mihály beszélget a Soproni Egyetem formatervező oktatóival: Polyák János Ferenczy Noémi-díjas iparművésszel és Üveges Péter művésztanárral. A vetítéssel kísért beszélgetés során szó lesz a Škoda formanyelvéről, a cseh design hagyományairól és arról is, hogyan viszonyul mindez a mai, fenntartható járműtervezés szemléletéhez.
A program a Cseh Ősz a Soproni Egyetemen rendezvénysorozat része. A nap folyamán a Botanikus kertben néhány veterán és új Škoda-modell is megtekinthető.
A program ingyenes
Csak egy napnyi cseh csoda – designrajongóknak kötelező program a Soproni Egyetemen!

Kapcsolódó tartalmak
- A remény gyertyája – Sopron együtt ünnepelt a Soproni Egyetemmel
- 2025-ben is Kerékpárosbarát Munkahely a Soproni Egyetem
- Elhunyt Mastalír Ernőné Dr. Zádor Márta a Soproni Egyetem Központi Könyvtár ny. főigazgatója
- Ezer szállal kötődik a Soproni Egyetemhez – Sopron Sportjáért-díj a SMAFC vezetőjének
- Akkreditált ESG tanácsadó részismereti képzés – Jelentkezési határidő: 2026. január 15.
- Nyílt nap a Soproni Egyetemen januárban – Élmény, tudás, jövő egy helyen
- Brunszvik Teréz örökében – hagyomány és megújulás nyomában a Soproni Egyetemen
- Élethosszig tartó tanulás: Sikeres félévet zárt a Soproni Egyetem nyugdíjasegyeteme
- A Soproni Egyetem vezető szerepben a magyar–algériai erdészeti együttműködésben
- A nemzetközi tudományos élet központja 2026-ban a Soproni Egyetem