Antal Nimród: KONTROLL az Egyetemi Filmklubban

Folytatódik a Nemzeti Filmintézet és a Soproni Egyetem
közös vetítés- és beszélgetéssorozata

A 2023/24-es tanév tavaszi szemeszterének harmadik rendezvényén

Antal Nimród: KONTROLL (2003)
című filmjét vetítjük

A színes, magyar bűnügyi film a budapesti metróban forgatott alkotás,  egy „fiktív világ” metróellenőreinek történetét meséli el.
A film főhőse Bulcsú, aki egy ígéretes mérnöki pályát hagyott ott, vélhetően a túlhajszolt mindennapi élet és az állandó piszkos és alattomos küzdelmek, pozícióharcok elől menekülve és vegyülve a metró Alvilágába. Lassan ez az alvilág vált otthonává, amit nem képes elhagyni, álomra is a piszkos kőpadlón hajtja a fejét.
A film Cannes-ban Ifjúsági díjat kapott, de díjazták többek között Cottbus-ban, Varsóban, Koppenhágában, Kijevben is, valamint az Európai Filmakadémia legjobb rendező díjára is jelölték.

Az Egyetemi Filmklub vezetője: Molnár Csilla PhD egyetemi docens
Vendégelőadó: Nagy Máté PhD egyetemi docens
A vetítés helyszíne: Soproni Egyetem BPK E/1 előadó
A vetítés időpontja: 2024. 04. 16. (kedd) 18.00

A Filmklubba a SOE minden Karáról szeretettel várjuk az egyetemi polgárokat, oktatókat, munkatársakat.