A vancouveri egyetem dékánja tett látogatást a Soproni Egyetemen

Dr. Robert Kozak dékán UBC Faculty of Forestry és Prof. Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes, Soproni Egyetem

2023. Április 12-én Sopronban köszönthettük Robert Kozakot, a The University of British Columbia Erdészeti Karának dékánját. https://forestry.ubc.ca/people/office-of-the-dean/

Robert Kozak Úr a Soproni Egyetemen napokban zajló Silva Network Erdészeti Konferenciára érkezett hazánkba. Az Alma Materhez ezer szállal kötődő szakember 2023.04.13-án csütörtökön egész napos látogatást tesz a Soproni Egyetemen és találkozik a négy kar vezetőségével és szakembereivel. Robert Kozák tartózkodása azért bír a Soproni Egyetem számára nagy jelentőséggel, mert édesapja tagja volt annak a hallgatói csoportnak, mely 1956-ban Kanadába távozott és ott folytatta erdészeti tanulmányait. A távollétben is összetartó egykori erdész évfolyam tovább vitte a selmecbányai hagyományokat, a Soproni Akadémia jó hírét és a magyar erdészeti tudást az 1956-ot követő években Kanadában. Az egykori hallgatók soproni gyökerei egész életükben erősek maradtak. Most Robert Kozák a Soproni Egyetemen képviseli a British Columbia Egyetemet. 2023. április 13-án, csütörtökön délelőtt tíz órakor a két egyetem képviselői együttműködési szerződést írnak alá. Az együttműködés a soproni és vancouveri felsőoktatási intézmény közötti hallgatói és oktatói csereprogramokat célozza meg.

Dr. Heil Bálint dékán, Prof Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes, Dr. Robert Kozak dékán, Dr. habil. Szabó Zoltán külügyi igazgató