A Soproni Egyetem folytatja Nagykövetségi Programját

Prof. Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes és Lakatos Barbara külügyi koordinátor látogatást tett Malajzia Nagykövetségén 2023. február 9-én. A Soproni Egyetem delegációját Őexc. Francisco Munis nagykövet, valamint Vanitha Gopalakrishnan tanácsos fogadta Budapesten.

A stratégiai megbeszélésen bemutatásra került az egyetem angol nyelvű portfóliója, a Stipendium Hungaricum Ösztöndíjprogram és az egyetem nemzetközi rangsorokon elért eredményei. A résztvevők tárgyaltak a Soproni Egyetem és a malajziai felsőoktatási intézmények közötti lehetséges együttműködésekről is, mind a hallgatói/személyzeti cserét, mind pedig a kutatást érintően.

Mivel Malajzia nagy hangsúlyt fektet a természetvédelemre, a soproni intézmény pedig „Zöld Egyetemként” számos sikert ért el az utóbbi időben, ezért ezen témakör is kapcsolódási pontot jelentett a két fél között.