A Nyugdíjasegyetem immár 14. évfolyamának huszonhetedik szemeszterében jár, és továbbra is hatalmas népszerűségnek örvend! A kéthetente megrendezett, teltházas előadásokon neves szakemberek és elismert egyetemi oktatók osztják meg tudásukat különböző tudományterületekről, izgalmas és gondolatébresztő témákat hozva a hallgatóság elé.
Az idei szemeszter eddigi előadásai rendkívül sokszínűek voltak:
- Prof. Dr. Heil Bálint PhD, egyetemi tanár a talajtan rejtelmeibe kalauzolta a résztvevőket, feltárva ennek a tudományterületnek a jelentőségét.
- Dr. Szikszai Zoltán, osztályvezető főorvos az egészségmegőrzés fontosságáról, különösen az urológiai szűrővizsgálatok szerepéről beszélt, hasznos és gyakorlati tanácsokkal látva el a hallgatókat.
- Március 25-én pedig Dr. Barcza Attila PhD, Sopron és környéke országgyűlési képviselője, az Országgyűlés Turisztikai Albizottságának elnöke tartott izgalmas előadást a turisztikai mobilitás szemszögéből vizsgálva Sopron és a Fertő-táj lehetőségeit. A résztvevők betekintést nyerhettek a térség fejlődési irányaiba és turisztikai stratégiáiba.
Természetesen a szemeszter itt nem áll meg, hanem tovább folytatódik. Április 22-én Prof. Dr. Kósa Balázs DLAegyetemi tanár tartja meg előadást „Jövőbiztos lakóterek – Tudatos otthontervezés a társadalmi és környezeti fenntarthatóság jegyében” címmel, amelyben bemutatja, hogyan alakíthatók ki fenntartható és élhető otthonok a jövő kihívásaira készülve.
A szemeszter zárásaként május 6-án Prof. Dr. Molnár László, egyetemi tanár vezeti be a nyugdíjas hallgatókat a filmművészet világába, „Mágikus mozi – Műfajok, archetípusok a filmművészetben” című előadásában. Ez az esemény a mozirajongóknak és a történetmesélés iránt érdeklődőknek egyaránt kihagyhatatlan élményt ígér!
A Nyugdíjasegyetem továbbra is bizonyítja, hogy a tanulás és a kíváncsiság kortalan! Várunk minden érdeklődőt, fedezzük fel együtt a tudomány és kultúra legizgalmasabb területeit!
Kapcsolódó tartalmak
- Életre keltek a „Holt költők” a Ligneumban
- Miből épül a jövő háza? – Innovatív és fenntartható megoldásokat kutat a Soproni Egyetem
- Bevezetés a Fenntartható Fejlődési Célok (SDGs) kérdéskörébe online kurzus
- A Soproni Egyetem hallgatói mesélnek hivatásukról és élményeikről az Erdei Utakon adásában
- Természetjárás és múltidézés - élmény és történelem egy napon
- Fenntarthatóság és képzőművészet a Természetesen Veled podcast legújabb adásában
- Zöldebb holnapért – dinamikusan fejlődnek a Soproni Egyetem vállalati és tudományos kapcsolatai
- Új galéria nyílt a Soproni Egyetemen – Zalavári József kiállításával várja a látogatókat
- A Soproni Egyetem csatlakozott a Kreatív Ipari Klaszterhez
- ErdőLab szakmai értékelő nap: már most látható, nemzetközi szintű eredmények születtek