.jpg)
Negyedik alkalommal rendezték meg a Soproni Egyetem szülővárosában a Selmec Trail Maratont (https://selmecmaraton.hu/hu/), melyen ezúttal több hallgatónk és munkatársunk is részt vett. A verseny útvonala olyan történelmi épületek előtt is elhaladt, mint a bányászati képzésnek egykor otthont adó Fritz-ház vagy az óvár, de a Kálváriát is meg kellett másznia a futóknak. A résztvevők több versenyszám közül választhattak attól függően, hogy hányszor teljesítik bő tíz kilométeres kört, illetve csapatban teszik-e ezt.
A legnépszerűbb táv a félmaraton volt, melyen Lakatos Barbara külügyi koordinátor a dobogó tetejére állhatott, a vele egy időben a célba érő Varga Attila (Gazdaságinformatikus BSc) pedig a férfiak között 4. lett.


A leghosszabb, maratoni távon négy fős váltók is indulhattak, mely lehetőséggel a Miskolci Egyetem váltója mellett Egyetemünk két csapata élt. A dobogó második fokára a Gillich Luca (Tervezőgrafikus
BA), Palkó Teréz (Természetvédelmi mérnök BSc), Bereczi Tímea (Tervezőgrafikus BA), Kóczán Zsófia (Cziráki József Faanyagtudomány és Technológiák Doktori Iskola) alkotta hallgatói váltócsapat állhatott fel. Őket követte egy vegyes váltó, melynek tagjai: Lederer György (Botanikus kert munkatársa), Foki Péter (Lövér Print munkatársa), Lederer Ildikó, valamint Csapó-Foki Zsuzsanna.
Ezt a távot egyéniben Egyetemünkről Dr. Hegyháti Máté, az Informatikai és Matematikai Intézet munkatársa választotta, aki a szerény létszámú mezőnyben a leggyorsabb idővel ért be.


Bár az időjárás nem kedvezett a futóknak, a jó hangulathoz a látnivalókban, lélegzetelállító panorámákban gazdag pályán túl a frissítőpontokon felhangzó nóták is hozzátettek. Az eredményhirdetés után pedig maradt egy kis idő a városban sétálni.

Gratulálunk az eredményekhez a hallgatóinknak és kollégáinknak!
Kapcsolódó tartalmak
- Hetedhét Családi Nap a Soproni Egyetemen – ahol egy napra mesévé változott a Botanikus kert
- Drónok a Soproni Egyetem nyugdíjasegyetemén
- Népdalszótól visszhangzott a Soproni Egyetem: Budai Ilona emléke előtt tisztelegtek a fiatalok
- A legnagyobbak között a Soproni Egyetem
- Városi és állami kitüntetésekkel ismerték el a Soproni Egyetem munkatársait március 15-e alkalmából
- Forrai 100 – közel ezer résztvevő a zenei rendezvénysorozaton a Soproni Egyetemen
- Irány Thaiföld! Ösztöndíjas lehetőségek 2026-ra
- Legendás egyetemi életutak nyomában – folytatódik a Soproni Egyetemi Almanach
- Ballag a múlt, indul a jövő – nézd meg a Soproni Egyetem 2026-os valétálás kisfilmjét
- A Soproni Egyetem szakértelmével született újjá a Várhely-kilátó