
Sikerrel zárult Soproni Egyetem első alkalommal megrendezett nyári tábora, amelyet az intézmény dolgozói és hallgatói gyermekeinek szerveztek. Az egyhetes, élménydús program egyik célja volt, hogy a jövőben az újonnan kidolgozott és kipróbált ötletekkel, játékokkal már a városban élő kisgyermekeket is fogadni tudják a nyári szünet napjaiban.
A tábor zárónapján a gyerekek, a TAEG ZRT jóvoltából birtokba vehettek egy kisebb magaslest is, amelyet a Botanikus kertben nagy élvezettel festettek le, ezzel zárva a tartalmas hetet. A tábor ideje alatt számos izgalmas program várta a résztvevőket: sportnapok, kirándulások, kézműves foglalkozások és kincskeresés, amelyek mind felejthetetlen élményeket nyújtottak számukra. A gyermekek csillogó szemmel meséltek szüleiknek a napi kalandokról, hiszen a tábor minden egyes napja tele volt nevetéssel és örömteli pillanatokkal.
A tábor fővédnökségét Dr. Pásztor Enikő oktatási rektorhelyettes vállalta el, aki elmondta: "a Soproni Egyetem számára fontos küldetés, hogy családbarát intézményként működjünk. Ennek részeként szerveztük meg az idei nyári szünetben a tábort, hagyományteremtő szándékkal. Az elmúlt öt nap során az egyetem karai és gyakorlóóvodái bevonásával, igazi összefogás mentén valósult meg a tábor, amely nemcsak a gyerekeknek, hanem a dolgozóknak is különleges élményt nyújtott."

A tábor kedvező fogadtatásának eredményeként a Soproni Egyetem jövőre a soproni családok gyermekeit is örömmel fogadja majd, hogy még több fiatal élvezhesse ezt a varázslatos nyári programot.
A Sopron TV összefoglalója az alábbi linken látható:
Kapcsolódó tartalmak
- A Soproni Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia közösen ünnepelte Széchenyi István örökségét
- BOTANIKA tábor a Soproni Egyetemen – élmény, közösség és tudás egy helyen
- Megváltozott az Idegen Nyelvi Központ ügyfélfogadási ideje és központi telefonszáma
- 220 felett....tovább száguld a Soproni Egyetem
- „Söralátét”– október 8-án jön a második koncert a Soproni Egyetemen
- Tanulj mesterképzésen a Soproni Egyetemen
- Ősbemutató a Soproni Egyetemen: megszólal a Sound of Earth
- A Soproni Egyetem is csatlakozott a Tanítsunk Magyarországért Programhoz
- A Soproni Egyetem élen jár az AI felsőoktatásba való integrálásában
- Néma főhajtással emlékeztek 1956 hőseire a Soproni Egyetemen