Tavaszváró -Élő diákhagyományok mellett új hallgatói kezdeményezések a Soproni Egyetemen

tavasznyito.jpg

„Tavaszváró” címmel szervezett főzőversenyt és táncházat a Soproni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A cél az volt, hogy a négy kar diákjai között erősödjön az összetartozás érzése és a selmeci diákhagyományokat őrző és felelevenítő rendezvények mellett egy új, színes program szülessen. A tavaszvárót a Benedek Elek Pedagóiai Kar Hallgatói Önkormányzata kezdeményezte. Hívásukra csatlakozott az Erdőmérnöki Kar, Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar és a Közgazdaságtudományi Kar diáksága és a nagy múltú hagyományőrző szervezetek is.

A főzőversenynek a soproni kampusz adott otthont, este pedig több mint 200 diák táncolt együtt a LIGNEUM rendezvényház nagytermében. A Soproni Egyetem jelenleg 3125 hallgatót számlál, ebből sokan levelező tagozaton tanulnak. A négy kar négy különböző tudományágat képvisel, egymással együttműködve zajlik az oktató és kutató munka a műszaki, gazdasági, kreatív vagy pedagógiai műhelyekben. Az élő selmeci diákhagyományok, a családias, összetartó közösség folyamatosan erősödik a Soproni Egyetem jelenlegi hallgatóinak összefogása által. Nekik köszönhetően fejlődik és alakul a Soproni Egyetem egyedi jellege.

Fotók: Zsólyomi Sámuel, Kertész Bence, Lacsnyi Mihály