
A hallgatói közösségek támogatására és a tanulmányi előmenetel segítésére vállalkoznak azok az egyetemi hallgatók, akik tutorként dolgoznak majd a Soproni Egyetemen. 14 fiatal felnőttképzés keretében vett részt a Tutor Képzési Programon, az erről szóló tanúsítványt ünnepélyes keretek között a Soproni Egyetem oktatási rektorhelyettesétől vehették át.
A program egyik kiemelt témája a gyakori tanulási nehézségek azonosítása és a sajátos képzési igényű hallgatók támogatása, valamint a hatékony tanulási technikák elsajátítása volt.

A tutorok az egyetem négy karán nyújtanak segítséget mindazon hallgatótársaiknak, akik a tanulmányaikban megakadnak, nehézségük támad egy-egy tantárgy megértése, elsajátítása során. A tutor programot a Soproni Egyetem Hallgatói Szolgálata koordinálja, a tutorok neve, elérhetősége és vállalt tantárgyaik hamarosan elérhetőek lesznek az egyetem honlapján.
Kapcsolódó tartalmak
- A Hűségzászlónál mondta el ünnepi gondolatait a Soproni Egyetem rector emeritusa
- Szakmai tudás és kreatív erő: a Soproni Egyetem a Forest Europe stockholmi színpadán
- „A Föld akarata az erdő” – a Soproni Egyetem kutatói az MTA Nagytermében
- Sopronban csapnak össze a faipar reménységei: jubileumi szakmai verseny a Soproni Egyetemen
- Soproni Egyetem nyugdíjasegyetem - a pénzügyi tudatosság fontossága
- A Soproni Egyetem és a Katasztrófavédelem közösen lép fel az erdőtüzek megelőzéséért
- BRENKA koncerttel zárul az őszi Sörlátét-sorozat a Soproni Egyetemen
- Újraindul a tanítóképzés a Soproni Egyetemen - Történelmi pillanat a Benedek Elek Pedagógiai Karon
- Látványos rangsorbeli ugrás: a Soproni Egyetem a hazai élmezőnyben és a világ top 500 közelében!
- Különböző kultúrák– a Soproni Egyetem nagy hangsúlyt fektet a nemzetközi hallgatók beilleszkedésére