Május 31-én a soproni Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban az Ürmös Tánckör vendégei voltak a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Kossuth-díjas vezetői, Zs. Vincze Zsuzsa Kossuth- és Harangozó-díjas, Érdemes Művész, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, Nemzet Művésze és Kiváló Művész
Pénteken az Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban Zs. Vincze Zsuzsa előadást tartott a népviseletek színházi jelmezzé alakulásáról, majd Zsuráfszky Zoltán a táncegyüttes munkafolyamataiba engedett betekintést. Ezután egy jó hangulatú beszélgetés következett, ahol sok élménnyel és történettel gazdagodtak az érdeklődők.
Szombaton délelőtt a Pedagógusok Soproni Művelődési Házában Zs. Vincze Zsuzsa és Zsuráfszky Zoltán nyárádmenti táncokat tanítottak az Ürmös Tánckör tagjainak és a programhoz csatlakozóknak. Déltől a Magyar Nemzeti Táncegyüttes két profi előadóművésze, Tompa Attila és Wallinger Ágnes folytatta a táncoktatást, elmélyítve és bővítve az előzőleg tanultakat.
Köszönjük a szervezők munkáját!
Szöveg és képek: Tóth Beáta, Ürmös Tánckör
Kapcsolódó tartalmak
- Elérhető a Soproni Egyetem eseményeinek képes krónikája
- Már elérhető a Soproni Egyetemi Híradó legújabb adása
- Akkreditált ESG tanácsadó részismereti képzés – Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 15.
- A Soproni Egyetem, Magyarország Zöld Egyeteme a fenntarthatóságban mindig egy lépéssel előrébb jár
- A Soproni Egyetemmel egyeztetett a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
- A remény pedagógiája-Prof. Dr. Lükő István könyvbemutatója a Soproni Egyetemen
- Identitás, erő és fejlődés – a Soproni Egyetem a magyar felsőoktatás új korszakában
- Erdővédelem és éghajlatváltozás
- BOTANIKA tábor a Soproni Egyetemen – élmény, közösség és tudás egy helyen
- A Soproni Egyetemről Kínába – ifjú mérnökhallgatók élménybeszámoló sorozata