Színház az egész világ – még a soproni Esterházy Palota udvarán is

Egy klasszikus darabbal indult a Soproni Egyetem új programsorozata, a „Palotaszínház”. Sopron belvárosában, az Erdészeti Múzeum udvarán forgószínpad és 100 ülőhely várta a színházat kedvelő közönséget június 24-én délután és este. Az Egyetem, az Esterházy Palota és a Déryné Program együttműködésével kezdődött el a nyáresti előadássorozat.

A Lovagias ügy című Hunyady Sándor mű volt a „Palotaszínház” nyitódarabja. A családias helyszín tette lehetővé, hogy a színművészek a nézőkre „kikacsintva” igazi örömjátékkal kedveskedjenek a kis létszámú közönségnek. Bakos-Kiss Gábor rendezésében egészen friss lendületet kapott a történet, a kiváló szereposztás pedig garantálta a kacagtató perceket.

Július elsején szombaton Frank Sinatra estre (Frankie- A király és kárhozott) várják a közönséget a Templom utca 4. alatt, a jegyek már elfogytak.

Lovagias Ügy

Szereposztás: