Fotó: Szalay Károly
"Ha nem csal az emlékezetünk– A páneurópai piknik a sajtó emlékezetében" címmel tartott fantasztikus előadást Kloiber Alexandra, a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Karának tanársegéde a Soproni Nyugdíjasegyetem őszi szemeszterének nyitórendezvényén.
A szépkorú hallgatók óriási érdeklődéssel fogadták a soproni nyugdíjasegyetem idei szemeszterének első előadásán Kloiber Alexandra tanársegédet, aki a 35 évvel ezelőtti páneurópai piknik egy teljesen új megvilágításáról beszélt.
Soproni Nyugdíjasegyetem: Nem csak a tények számítanak
Szó volt az emlékezetről, annak társadalmi szerepéről és a történelmi események narratíváinak kialakulásáról, amelyben a fő téma az 1989-es páneurópai piknik és annak sajtóbeli megjelenése volt. Alexandra több mint ezer újságcikket elemzett az 1989–2019 közötti időszakból, megfigyelve, hogyan formálódott a piknikről alkotott kép a sajtóban az évek során.
A Kisalföld tudósítása az alábbi linken olvasható:
https://www.kisalfold.hu/helyi-kozelet/2024/10/soproni-nyugdijasegyetem-nem-csak-a-tenyek-szamitanak
Kapcsolódó tartalmak
- Kedves jövendőbeli hallgatónk!
- Zöldebb holnapért – dinamikusan fejlődnek a Soproni Egyetem vállalati és tudományos kapcsolatai
- Egy nap a testi-lelki jóllétért - Nemzetközi Wellbeing Day a Soproni Egyetemen
- A „Holt költők” után feléled a „Dühöngő ifjúság” is a Soproni Egyetemen
- Miből épül a jövő háza? – Innovatív és fenntartható megoldásokat kutat a Soproni Egyetem
- KOLIVIADAL 2025 – Egyetemista lendület, közösségi élmények, örök emlékek
- A Soproni Egyetem Püspökladányi Arborétumának talajszelvénye lett a 2025-ös év „Világ Talaja”
- Regisztráció a Nyugdíjas Egyetem 14. évfolyam, 27. szemeszterére
- A Soproni Egyetem tovább erősíti partnerségét a malajziai INTI Nemzetközi Egyetemmel
- Út a zöldebb jövő felé: a fenntartható fejlődést erősítő intézményi gyakorlatokról egyeztettek