Nyelvváltó

Gyengénlátó Változat

Keresés

Páratlan, művészi kivitelű vadászati album mutatkozik be adventben a Soproni Egyetemen

Soproni Egyetem tisztelettel meghívja az érdeklődőket Bende Attila és Bozó László: Madárvadászatok a történelmi Magyarország területén című nagyszabású kötetének bemutatójára, amelyre 2025. december 15-én (hétfő) 15:00 órakor kerül sor a Soproni Egyetem Ligneum Rendezvényházában (9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky u. 4.).

A kötet valódi különlegesség: a vadászati kultúra iránt érdeklődők és a gyűjtők számára is igazi kincs, igényes kivitelű, gazdagon illusztrált album, amely méltó folytatása Dr.  Bende Attila korábbi, rendkívül igényes és szakmailag értékes munkáinak. A szerzőpáros egy olyan művel ajándékozza meg az olvasókat, amely egyszerre ismeretterjesztő, történeti és szakmatörténeti értékű.

                                  

A könyv lapjain a dualizmus kori Magyarország különleges madárvilága kel életre: a szerzők időutazásra hívják az olvasót a Kárpátok szirtjeitől az alföldi rónákig, olyan, mára megritkult vagy eltűnt madárfajok nyomában, amelyek megismerése segít jobban megérteni a biológiai sokféleség történeti változásait és a vadászat szerepét ezek alakulásában.

A könyvbemutató programja

  • Dr. Bende Attila és Dr. Bozó László gondolatai a kötet születéséről
  • Prof. Dr. Faragó Sándor akadémikus könyvismertetője

Közreműködik:
A Soproni Egyetemisták Vadászkürtöseinek Baráti Köre

Ez az egyedülálló adventi könyvbemutató valódi ünnepi ajándék lesz mindazok számára, akik érdeklődnek a vadászat múltja, a természet története, illetve a szakmailag értékes, szép kiadású könyvek iránt.


A rendezvény mindenki számára nyitott és díjmentes — szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Cikk nyomtatása E-mail