LEA(F) YOUR MARK - Fa(L) festés – a Soproni Egyetemen

Iraki datolyapálma, japán cseresznyefa és marókkói argánfa képe is díszíti e héttől a Soproni Egyetem egyik kollégiumi folyosójának falát.

A „Közösségek hete” keretében azoknak a jellegzetes, külföldön honos fáknak képeit festették a falra a lelkes diákok, melyek jellemzik azt az országot, ahonnan a hallgatók érkeztek. A számos, külföldi hallgatóknak szervezett program közül ez csak egy, melynek célja, hogy a messziről érkezett diákok „gyökeret eresszenek” a Soproni Egyetemen.

A színeket és az ecsetet a kézbe egy helyi festékház adta. A programban pedig helyi középiskolák is részt vettek. A 17 darab, frissen festett hazai és egzotikus fát a nagyközönség is megtekintheti vasárnap. Az egyetem „Fészkelő” madárbarát családi napjának alkalmából vezetett túra indul a campusról a kollégiumba, ahol angol és magyar nyelven hallhatnak az érdeklődők a fa(l)festés projektről és a Soproni Egyetem külföldi hallgatónak életéről is érdekes információkat.

A Sopron TV tudósítása: