Az Ír Nagykövetség és az MTA Könyvtárának delegációja a Soproni Egyetemen

irnagykovet0309j.jpg

Ronan Gargan, Írország magyarországi nagykövete, Dr. Szegedi Joó Marianna kulturális attasé, valamint az MTA Könyvtárának főigazgatója és főigazgatóhelyettese, Dr. Monok Istvá és Gaálné Kalydy Dóra tett látogatást a Soproni Egyetemen 2023. március 7-én.

A delegáció először a SOE Központi Könyvtár és Levéltárat tekintette meg, ahol Tompa Mónika főigazgató és Dr. Sági Éva levéltárvezető kalauzolta el a vendégeket a Műemlékkönyvtár kincsei között, valamint mutatta be a selmeci diákhagyományokat. Ezt követen Prof. Dr. Fábián Attila rektor és Prof. Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes mutatta be a Soproni Egyetem angol nyelvű képzési programjait, valamint kutatási portfólióját. A természetvédelem témaköre és az egyetem nemzetközi rangsorokban elért eredményei is megtárgyalásra kerültek. Ronan Gargan nagykövet megerősítette, hogy az agrártudományokon keresztül Írország is nagy hangsúlyt fektet a klímavédelemre.