A Kitaibel Pál Tudományos Asztaltársaság 705. ülését a Soproni Egyetem Ligneum Látogatóközpont és Rendezvényházában tartotta.
Az eseményre a társaság tagjai mellett, a Soproni Egyetem részéről felsővezetői, professzorai és doktori iskola vezetői gyűltek össze. Ormos Balázs megnyitó szavait követően a Soproni Egyetem rektora, Prof. Dr. Fábián Attila köszöntötte a megjelent tagokat és érdeklődőket, majd felidézte az egyetem és a tudományos társaság kapcsolatát amely ezúttal az összejövetel témáját is képezte.
Az est folyamán Prof. Dr. Bartha Dénes előadásában visszatekintést adott az egyetemhez kötődő tagokról és ülésekről a 700. évfordulóra megjelent kiadvány tükrében. Majd Prof. Dr. Faragó Sándor akadémikus, rektor emeritus és a Roth Gyula Erdészeti és Vadgazdálkodási Tudományok Doktori Iskola vezetője tárta fel a főiskolai és egyetemi oktatók legendás előadásait.
Az összejövetel hivatalos részének második felében szó esett az asztaltársaság értékes jegyzőkönyveinek és relikviáinak elhelyezéséről és állagmegóvásáról a Soproni Egyetem Levéltárában. Ormos Balázs soros elnök mellett Dr. Sági Éva, a levéltár vezetője tartott prezentációt, amely bemutatta a gyakorlati lehetőségeket.
Az esemény jó hangulatban és értékes beszélgetésekkel zárult, és a résztvevők egyetértettek abban, hogy a későbbiekben is visszatérnek az Egyetemre a további összejövetelek alkalmával."
Kapcsolódó tartalmak
- Új fejezet a Soproni Egyetem közösségi életében
- A Soproni Egyetem hallgatója, Paulics Laura Berán Lajos- díjat nyert
- Én – Mi – Mindenki: Pál Feri atya inspiráló előadása a Soproni Egyetemen
- A Soproni Egyetem az OMÉK 2025 szakvásáron
- Százéves soproni meteorológiai észlelés – múlt, tudomány, folytonosság
- A Soproni Egyetem és a Győri Ipartörténeti Alapítvány közös projektje: újjászületik a burcsella
- Meggyújtották az első adventi gyertyát a Soproni Egyetemen
- Három éve bűvöli el nyaranta a Soproni Egyetem polgárait a Palotaszínház
- A Soproni Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia közösen ünnepelte Széchenyi István örökségét
- 1538 új fával gazdagodott a Soproni Egyetem emlékerdeje