
A Föld órája a Természetvédelmi Világalap által 2007-ben életre hívott, minden év márciusának utolsó szombatján megrendezésre kerülő nemzetközi esemény, melynek kapcsán arra kérik a háztartásokat és a vállalkozásokat, hogy kapcsolják le és ki a nem létfontosságú lámpáikat és elektromos berendezéseiket egy órára, hogy ezzel is felhívják a figyelmet az éghajlatváltozás elleni cselekvés szükségességére.
A kezdeményezés rövid idő alatt elterjedt a világon, és számtalan ország, város és középület csatlakozott hozzá. Az elmúlt másfél évtizedben megszokott lett ezen a napon a sötétbe boruló nagy turisztikai nevezetességek látványa, ahogy a szokatlanul minimálisan kivilágított világvárosok és nagy középületek is.
A Greenmetric aranyérmes, Zöld Talár díjas intézményként a Soproni Egyetem természetesen idén is csatlakozik a Föld órájához, minden olyan nem létfontosságú elektromos berendezés lekapcsolásával, melynek hiánya a személyi biztonságot és a biztonságos működést nem veszélyezteti.
Csatlakozz Te is a Föld órája kezdeményezéshez és a Soproni Egyetemhez március 25-én 20.30. és 21.30. között!
Soproni Egyetem - Természetesen Veled!

Kapcsolódó tartalmak
- A szerelem nyers és őszinte arca a színpadon- verbatim színházi varázslat a Soproni Egyetemen
- Drámai este a Soproni Egyetemen: A Gézagyerek a Ligneumban
- Áldott Húsvéti Ünnepeket kíván a Soproni Egyetem!
- Taroltak a Soproni Egyetem hallgatói a HUNGAROPACK Student 2026 versenyen
- ErdőLab: erdészeti és faipari megoldások a klímaváltozásra a Soproni Egyetemen
- Közösség határok nélkül a Soproni Egyetemen
- Fenntarthatóság testközelből: élményprogramokkal várja a diákokat a Soproni Egyetem
- Siker a szőnyegen – Soproni érmek a Grappling MEFOB-on!
- Közelednek a tanévzárók és diplomaátadó ünnepségek a Soproni Egyetemen
- Kitollasodott a hattyú- diákhagyomány kelt életre a Soproni Egyetemen