SÉTÁLJ VELÜNK SELMECIG! - STROLL TO SELMEC!

For English description please scroll down.

A program leírása

A Soproni Egyetem országosan meghirdeti „Sétálj velünk Selmecig” programját. A programhoz bármely hazai egyetem, bármely szakos egyetemi hallgatója és oktatója szabadon csatlakozhat, mindenki részvételét várjuk! A régi selmeci Alma Materhez (ma Szlovákia, Selmecbánya; szlovákul Banská Štiavnica, németül Schemnitz, magyarul gyakran csak Selmec) még gyakran érkeztek gyalog a diákok, hogy megkezdhessék tanulmányaikat. Emlékük előtt tisztelegve, ezért 2023. október 1-31. között Téged is lépésgyűjtögetésre buzdítunk. A Soproni Egyetem főépülete és a régi Selmeci Akadémia főépülete 262 km-re fekszik egymástól közúton, mely kb. 355 405 lépésnek felel meg. 11 464 lépés/fő/nap intenzitással egy hónap alatt akár oda is érhetnénk, mely napi lépésszám nagyban hozzájárulna egészségünk megőrzéséhez is. A program végén az összegyűlt összes lépésszám alapján kiszámoljuk, hogy a megtett lépések virtuálisan milyen szénlábnyom megtakarítást eredményeztek volna más közlekedési eszközök elvi használatához képest. Hivatalos túra egyesületi tagok vagy versenyszerűen sportolók nem vehetnek részt a versenyben, mert a program fő célja a mozgás hozzárendelése a mindennapokhoz.

A programban való regisztráció és részvétel módja:

1. Telepíts mobiltelefonodra vagy okoseszközödre egy lépésszámláló alkalmazást (pl. Pedometer, ingyenes)
  2. Kezdd el mielőbb a lépésszámlálást 2023. október hónapban (beállítás: futtasd háttérben is folyamatosan az alkalmazást)!
  3. Október végeztével az október havi összes lépésszámodat önbevallás útján töltsd fel erre a regisztrációs felületre legkésőbb 2023. november 10-ig.
  4. REGISZTRÁCIÓS FELÜLET ITT!

A program végén, a legtöbb lépést regisztráló, általunk megszólított esélyes Nyerteseknek a nyeremény átvétele előtt igazolniuk kell az általuk beküldött lépésszámot. Csak igazolt és életszerű esetben jár a megérdemelt nyeremény.

Nyeremények (folyamatos bővül):

- 3 darab Soproni Egyetem DRK baseball sapka és

- 3 darab textil Soproni Egyetem sportzsák, benne apró ajándékokkal a Soproni Egyetem felajánlásával

- 2 db RAJI Ukemi Fitness edzésjegy (soproni felhasználásra) az Aikido Meishin Dojo Sopron - SMAFC felajánlásával

Ide kattintva olvashatsz a gyaloglás jótékony hatásairól:

Az egyetemi programot a Magyar Szabadidősport Szövetség szervezésében zajló "Gyaloglás (hó)napja" egészségmegőrző program keretében a SOE EMK Herman Ottó Szakkollégium koordinálja.

A Magyar Szabadidősport Szövetség kezdeményezéséről pedig itt olvashatsz:

Eredményes részvételt kívánunk! Sétálj! Gyűjtsd a lépéseket! Nyerj!

Description of "Stroll to Selmec" program!

The University of Sopron announces the "Stroll to Selmec" program. All university students can join the program!

Students often arrived at the old Alma Mater in Selmec on foot. In honor of their memory, we encourage you to collect steps between 1-31 October 2023. The main building of the University of Sopron and the main building of the old Selmec Academy are located 262 km apart by road, which means ~355,405 steps to take. With an intensity of 11,464 steps/person/day, we could even get there in one month (10,000 steps/day supports our health). Based on the number of registered steps a carbon footprint will be calculated: How much carbon emission is spared with walking? Note: we are asking that members of official hiking association or competitive athletes do not participate in this competition, because the main goal of the program is to assign sport to everyday life.

How to register and participate in the program:

1. Install a pedometer application on your mobile phone or smart device (e.g. Pedometer app, free of charge)
  2. Start the pedometer as soon as possible in October 2023 (setting: run the application continuously in the background)!
  3. Upload all your step numbers for October by self-declaration on this registration interface by November 10, 2023, at the latest.
  4. REGISTRATION FORM HERE!

Only justified steps amounts will the granted with prizes.

Prizes (incoming more prizes):

- 3 pcs baseball caps with the logo of University of Sopron DRK

- 3 pcs sport bag with the logo of University of Sopron DRK

- RAJI Ukemi Fitness training tickets (in Sopron)

The program is organized by the Green University Concept of the University of Sopron and the national green university initiatives.

- You can ask your questions here: horvath.adrienn@uni-sopron.hu

- Professional coordinator: University of Sopron, Faculty of Forest Engineering, Herman Ottó Vocational College, https://www.facebook.com/HermanOttoSzakkollegium

We wish you a successful participation! Play for your health and WIN!