Közel 800 fával gazdagodik a Hűségerdő

faultete1.jpg

A Zöld Talár Díjas Soproni Egyetem fontos vállalása, hogy valamennyi az adott évben felvett hallgatója után fát ültet a TAEG Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt.-vel együttműködve.

A megvalósuló erdő koncentrikus körökben épül fel, azoknak az egyetemistáknak is örök emléket állítva, akik annak idején részt vettek az ágfalvi csatában. A hallgatók, akik elültetik a fákat később remélhetőleg érzelmileg kötődnek majd a növényekhez, visszajárnak saját fájukhoz családjukkal vagy évfolyamtalálkozó keretében. A 2021-ben indult faültetési program következő állomásaként újabb 793 facsemetével gazdagodik a Hűségerdő.  A faültetést a szerda reggeli órákban Prof. dr. Lakatos Ferenc, a késő délelőtt folyamán dr. Katona György rektorhelyettesek és dr. Folcz Ádám a TAEG Zrt. termelési és kereskedelmi igazgatója indította útjára.  Az ünnepi eseményen a négy kart képviselő elsőéves hallgatók átvehették végzős társaiktól a stafétát szimbolizáló díszásót, majd a TAEG Zrt. szakembereinek segítségével indult meg a jó hangulatú faültetés.

A Sopron TV Híradása az alábbiakban látható: