Játékos kreativitás az Erdőmérnöki Kar projektjében

Délelőtt még aktív munka délután pedig projektbemutató. A Soproni Egyetem projekthetének csütörtöki napján már a projektek közös bemutatása zajlik a munkacsoportokban.

Az Erdőmérnöki Kar által meghirdetett „Játéktér természetes környezetben” című összeegyetemi projekt esetében például a csoportoknak 10-12 percben kell ismertetniük a 3 nap eredményét, minél érdekeseb módon: tervek, fényképek, vagy akár kisvideók segítségével.

A feladat keretén belül mind a négy kar hallgatóinak lehetősége nyílt bekapcsolódni a közös munkába. A 74 hallgató feladata, 7-8 fős csoportokban a mentorok által megadott kulcsszavak figyelembevételével, egy tetszőleges játéktér megtervezése volt a Botanikus kert területén belül. Elsőként a városban található, a mentorok által kijelölt játszóterek terepi tanulmányozása történt, majd a gyakorlati tapasztaltak figyelembevételével és a kulcsszavak segítségével ötleteltek a résztvevők, hogy megtalálják a legmegfelelőbb, legkreatívabb és legkisebb környezeti hatással járó játékteret. Természetesen minden kar ugyanúgy kivette a részét a tervezés során, hiszen nem csak a tervek és az egyes játékelemek elkészítése fontos, hanem a célcsoport kiválasztása és igényeinek figyelembevétele, a lehető legkörnyezetbarátabb megoldás alkalmazása, illetve a kész játéktér marketingkommunikációja is. A csapatok ötleteiket önállóan dolgozták ki, azonban egy-egy kérdés vagy elakadás esetén számíthattak a projekt mentorainak segítségére is, akik igyekeztek mederben tartani, szükség esetén kicsit terelni a tervezőmunkát.