Eötvösös siker az Egyetemfoglalón!

11. alkalommal rendezte meg a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar a középiskolások „Egyetemfoglaló” elnevezésű, játékos, közgazdasági vetélkedőjét. Az első három helyezést az Eötvös-iskola csapatai szerezték meg.

A megmérettetés célja, hogy vidám hangulat mellett betekintést nyújtson a régió középiskolásainak a közgazdász szakma rejtelmeibe, illetve rávilágítson fontos gazdasági, környezeti és társadalmi problémákra.

A rendezvény szervezői az idei vetélkedőn a diákoktól kreatív, saját korcsoportjukhoz igazodó megoldásokat vártak. Az idei feladatok a körforgásos gazdasághoz, a lakossági fa- és bútoripari hulladékmegelőzési és újrahasznosítási lehetőségekhez kapcsolódtak.

A verseny első fordulójában a résztvevőknek egy kreatív, saját elképzeléseiken alapuló videófilmet készítettek, többek között arról, hogy a településük lakói számára mit jelent a szelektív hulladékgyűjtés, az újrahasznosítás, mit tudnak a fa- és bútoripari hulladékok szelektív gyűjtéséről.

A második fordulóban, a vetélkedő napján a lakossági fa- és bútoripari hulladékok szelektív hulladékgyűjtéséhez, újrahasznosításához kapcsolódóan kaptak információkat a versenyzők, melyek figyelembevételével kellett a feltett kérdéseket megválaszolniuk, illetve a kiadott feladatokat megoldaniuk.

A versenyen való részvétellel a diákok – a tárgynyeremények mellett – a 2024-es felvételi eljárás során +35 intézményi többletpontra lesznek jogosultak, amennyiben a Lámfalussy Kar valamely képzésére jelentkeznek. A vetélkedő vállalati, szakmai partnere a FALCO Zrt., mely hosszú ideje igyekszik meghonosítani a köztudatban, hogy a fa az egyik legsokoldalúbb, anyagában folyamatosan újrahasznosítható termék, ezért a körforgásos gazdaság faipari úttörőjeként örömmel mondott igent az egyetem támogatói felkérésére.

Forrás: sopronmedia.hu

A végeredmény:

1 I. helyezett Euratom Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Sopron Sopron
2 II. helyezett All4One Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Sopron Sopron
3 III. helyezett Eötvös 12.A Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Sopron Sopron
4 Legtalpraesettebb csapat Próba szerencse SSZ Hunyadi János Technikum Csorna
5 Legfenntarthatóbb megoldást benyújtó Turné Tours Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum Győr
6 Legkreatívabb csapat 500gr darált hús Soproni Széchenyi István Gimnázium Sopron
7   A Négy Csoda Vas Megyei Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium Szombathely
8   GeniusAtWork  SSzC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum Sopron
9   KeriKari Vas Megyei Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum és Kollégium Szombathely
10   Mucik GYSZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum Győr