Összegyűjtötte Dr. Marosi György, az ERTI nyugdíjas tudományos osztályvezetője
„Így emlékezünk Dr.Csesznák Elemér docens Úrra”
Egy humoros történet a régmúltból :
Feljegyezte hajdani tanítványa, később rövid időre munkatársa az Erdőműveléstani Tanszéken: dr. Péti Miklós, 1972-ben végzett erdőmérnök
Negyedévesek voltunk és Dr. Csesznák Elemér docens úr vezette az Erdőművelés II. gyakorlatunkat. Mindig nagyon kedves, barátságos és közlékeny volt velünk. Fiatalabb kollégának tekintett minket.
Egy alkalommal, talán előtte valami orvosi vizsgálaton lehetett a gyakorlat előtt, kissé felindult állapotban a következő közléssel lepett meg bennünket:
„Én nem fogok szívinfraktust (sic) kapni, persze azonnal javította is szívinfarktusra, hanem szőlészkedni fogok és dolgozom a saját egészségem érdekében, mert ez igen fontos, ezt jegyezzék meg maguk is!!!”
Nos a kritikus diákság a nyelvbotlást ugyan többször viccesen felemlegette, de a docens úr komolyan vette az elhatározását és szigorúan be is tartotta. Attól fogva egy kis szőlő birtokon komoly szőlészkedésbe kezdett, és esetenként akár kerékpárral is kijárt a szőlőjébe, amit talán még ilyen magas korban is művel. Valóban nem kapott a mozgáshiányból adódóan szívinfarktust, és mindannyiunk örömére körünkben van ma is. Érdemes tehát életviteli tanácsait megfogadni.
Mivel Elemér bátyánk a gyakorlati gazdálkodásból - az Alföldtől a hegyvidékig - került az oktatásba, előadásai és terepi programjai is gyakorlat-orientáltak, "életszagúak" voltak.
/ Bogdán József, 1973-ban végzett erdőmérnök/
Dr Csesznák Elemér. Igen. Olyan volt Ő nekem, mint az erdész kezében levő iránytű a rengetegben. A mai napig támaszkodhatom az egyetemi évek alatt megtapasztalt világ- és életszemléletére. A tartamos tevékenység mellett a távlatos gondolkodás is közel állt hozzá. Figyelt erre és díjazta is ezt.
Egyik négy oldalas dolgozatomra, amit az akkori időkben szokatlanul Trianontól indítottam és távlatos erdészeti kérdéseket taglaltam benne jelesre értékelt és külön megdicsért. Az 1972-es Buenos Airesi 7. Erdészeti Világkongresszushoz kapcsolódó Kisalföldben megjelenő Dr. Madas Andrással készített egész oldalas interjúmat olvasta és gratulált is hozzá.
Nekem máig kedves kis emlék mind a kettő.
Ahogy telnek az évek egyre többször megmelegszik a lelkem, ha arra gondolok, hogy a magyarság leghűségesebb városában, a nagytisztességű és nagybátorságú Alma Materünkön egy kiemelkedő képességű évfolyamon öt évig soproni diák lehettem. És ilyen nagyszerű oktatóim voltak, mint Dr. Csesznák Elemér.
/Bálint Gyula, 1973-ban végzett erdőmérnök/
Egyetemi eletemban nagyon szeretem az erdomuveles tanszeket es kedveltem a harom tanart: Dr.Majer; Dr.Csesznák ; Dr.Szappanos mert nagyon erdekes hasznos szakmai ismereteket fogtam toluk es tudtam alkalmazni Sziriaban kulonosen a tolgy allomanyok kapcsolatban .
Tisztelt Tanarunk Dr.Csesznák ember szereto kozvetlen vidam termeszeto kedveli a vitatkozast .
Tovab jo egeszseget hosszu eletet kivanok kedves professzorunknak
/Dr. Emad Camel Koubaily, 1973-ban végzett erdőmérnök/
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Irány a Soproni Egyetem! Jelentkezz 2025 szeptemberében induló képzéseinkre!
- Tölts egy délutánt Erasmus és Stipendium Hungaricum hallgatóinkkal
- Összefoglaló a Soproni Egyetem Felvételi Tájékoztató Online Fórumáról - 2025. január 13.
- Kreativitás és csapatjáték – gimnazistákat látott vendégül a Soproni Egyetem
- TALAJ a talpad alatt – Országos talajtani kampánynap Sopronban és Püspökladányban
- Soproni Nyugdíjasegyetem - a zene volt a szemeszterzáró előadás témája
- A Soproni Egyetem Püspökladányi Arborétumának talajszelvénye lett a 2025-ös év „Világ Talaja”
- Felbecsülhetetlen történelmi értékek egy kötetben – egyedülálló album született
- Pro Urbe Sopron díjjal tüntették ki dr. Gáspárdy Tibor Zoltánt
- Március 15-i kitüntetések a Soproni Egyetem polgárainak