
A Soproni Egyetem hivatalosan is csatlakozott a Kreatív Ipari Klaszterhez, amely a kulturális és kreatív iparágak, valamint az innovációs hálózatok koordinált együttműködését támogatja. Az együttműködés célja, hogy elősegítse a faipari innováció és a kreatív ipar összekapcsolását.
A klaszter kiemelt feladatai közé tartozik a kulturális és kreatív ipari vállalkozások inkubációja, a megfelelő képzési rendszer kialakítása, valamint a kulturális innovációk és transznacionális üzleti modellek fejlesztése. A szervezet aktív kapcsolatot ápol német, lengyel, olasz, horvát és szlovén kreatív ipari szereplőkkel, elősegítve ezzel a nemzetközi együttműködéseket.

Az ünnepélyes aláírási ceremónián részt vett a Soproni Egyetem rektora, Prof. Dr. Fábián Attila, valamint a Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kar dékánhelyettese, Prof. Dr. Kósa Balázs, akik kiemelték az egyetem elköteleződését a kreatív iparág és az ipari innováció közös fejlesztése mellett.
Az esemény után egy szakmai látogatás keretében az egyetem delegációja ellátogatott a pécsi Kodály Központba, amely a kulturális innováció és az építészeti megoldások kiváló példája.
A Soproni Egyetem és a Kreatív Ipari Klaszter közötti együttműködés számos új lehetőséget kínál az iparági szereplők és hallgatók számára egyaránt, elősegítve a tudományos és gyakorlati tapasztalatok megosztását.
Kosaras Attila kisfilmje az eseményről:
Kapcsolódó tartalmak
- KultKredit a Soproni Egyetemen: kulturális élményekért egyetemi kredit
- Előkelő helyen a Soproni Egyetem a RUR 2026 listáján
- Fenntarthatóság és csúcstechnológia – két kiemelt fejlesztést mutatott be a Planet 26
- A Soproni Egyetem hallgatói a kulisszák mögött is meghatározó szereplői voltak a SopronFestnek
- Mentőöv a klímaváltozás ellen: Világszenzációnak számító faipari innovációk a Soproni Egyetemen
- Menő volt a törökverő – sikeres Hunyadi hét zárult a Soproni Egyetem rendezvényházában
- Matematika + Művészet + Mozgás = 100 év- A Soproni Egyetem vendége volt a 99 éves Obádovics Gyula
- A Soproni Egyetem bAlekhete, ahol az első egyetemi barátságok kezdődnek
- IFSA SERM 2026 Magyarországon–a Soproni Egyetem erdészhallgatói a nemzetközi találkozó házigazdái
- 468 faj négy nap alatt – eredményes természetmegfigyelés a Soproni Egyetemen