Különleges elismerésben részesült Dr. Csóka György. A Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézetének (ERTI) kutatója a mező- és erdőgazdaság legkiemelkedőbb szereplőit díjazó versenyen először az „Év Erdőgazdálkodója” kategória győztese lett, majd elnyerte „Az Év Agrárembere” közönségdíjat is. Ez utóbbi siker azért is figyelemre méltó, mert bár Dr. Csóka nem közvetlenül erdőgazdálkodóként, hanem kutatóként dolgozik, szakmai elhivatottsága és a selmeci hagyományokon alapuló erdész-összefogás ereje révén rövid idő alatt rengeteg támogatót sikerült maga mellé állítania. Az online szavazáson összesen 525 voksot gyűjtött, így méltán vehette át a két díjat a február 21-én, Egerben megrendezett ünnepi gálán.
Az Agrotrend Csoport 2014-ben alapította „Az Év Agrárembere” díjat azzal a szándékkal, hogy felhívják a társadalom figyelmét azokra a mező- és erdőgazdaságban tevékenykedő gazdálkodókra, termelőkre, fiatal gazdákra, akik önzetlenül támogatják környezetüket, társadalmi szerepvállalásuk jelentős, kiemelkedő munkájuk mellett pedig a közjóért is sokat tesznek.
Idén 10 kategóriát indítottak: Agrárinnováció / Állattenyésztés / Erdőgazdálkodó / Feldolgozó-, élelmiszeripar / Fiatal gazda / Jövő agrárszakembere / Kertészet / Növényvédelem / Ökológiai gazdálkodó / Szántóföldi növénytermesztés.
Dr. Csóka György a SOE ERTI Erdővédelmi Osztályának vezetője lett „Az Év Agrárembere” választás során „Az Év Erdőgazdálkodója” kategória győztese. Ez azért különleges, mert ebben az évben nem közvetlenül erdőgazdálkodással foglalkozó, hanem a SOE ERTI egy kutatója lett ennek a kategóriának a győztese. Emellett megnyerte „Az Év Agrárembere Közönségdíjat”, miután a legtöbb voksot (525 db) gyűjtötte be a január 31 és február 16 között zajló online közönségszavazáson. Fontos szerepet játszott ebben a selmeci szellem, hiszen rövid idő alatt nagyon sok kollégát (SOE ERTI, SOE EMK, OEE, MEGOSZ, PRO SILVA HUNGARIA stb.) lehetett mozgósítani az ügy érdekében. A kategóriagyőztesnek járó díjat és a közönségdíjat február 21-én Egerben, ünnepi gálaest keretében vehette át, ahol egy rövid felszólalással a közönségdíjas külön is kiemelte ennek a selmeci hagyományokon alapuló, máig élő erdész-összefogásnak a jelentőségét.
Kapcsolódó tartalmak
- ErdőLab szakmai értékelő nap: már most látható, nemzetközi szintű eredmények születtek
- Sport, élmény, közösség – a Soproni Egyetemen mindez természetes!
- Drónok az oktatásban – a Természetesen Veled podcastben
- Út a zöldebb jövő felé: a fenntartható fejlődést erősítő intézményi gyakorlatokról egyeztettek
- Az esős, rossz idő miatt új időpontban lesz a Jó szerencsét Túranap Sopronban
- Hangszerek, formák, gondolatok – Üveges Péter a Természetesen Veled podcastban, képben és hangban
- Március 15-i kitüntetések a Soproni Egyetem polgárainak
- Életre keltek a „Holt költők” a Ligneumban
- Tölts egy délutánt Erasmus és Stipendium Hungaricum hallgatóinkkal
- A Soproni Egyetem és tudományos partnerei a termálvizek biofilmjeiben kutatták az ősi folyamatokat