Ünnepélyes Diplomaátadó és Nyilvános Tanévzáró Tanácsülés a Soproni Egyetemen

Közel 2000 vendég részvételével, a Novomatic Arénában tartott ünnepséggel zárta idei tanévét a Soproni Egyetem. A tanácsülés a Benedek Elek Pedagógiai Kar diplomaátadó rendezvénye is volt, ahol közel 300 hallgató vette át oklevelét. A Soproni Egyetemen ebben a tanévben összesen 510 diák végzett.

Az elnökség bevonulásával vette kezdetét a tanévzáró ünnepség. Az eseményen prof. Dr. Fábián Attila rektor ismertette a Soproni Egyetem kutatási és tudományos eredményeit. Beszédében kiemelte:  "Egy olyan időszak áll mögöttünk, amelyet az évszázados tradíciók mentén a modern kor felkészültsége, a fenntarthatóság iránti elkötelezettség határozottan jellemzett. A Soproni Egyetem nem csak hazánk egyik legjelentősebb zöld egyetemévé vált, hanem az elmúlt hónapok során tovább növelte nemzetközi elismertségét. A fenntarthatóság terén végzett munkánk nemcsak belső fejlődést hozott, hanem globális elismeréseket és tagságokat is. Egyetemünk 288. tanévére visszatekintve örömmel állapíthatjuk meg, hogy a nem várt nehézségek ellenére is megvalósultak kitűzött céljaink. Olyan időszak áll mögöttünk, amelyet az évszázados tradíciók mentén a modern kor felkészültsége, a fenntarthatóság iránti elkötelezettség határozottan jellemzett. "

A központi tanévzáró a Benedek Elek Pedagógiai Kar diplomaátadója volt, melyen közel 300 hallgató búcsúzott az alma matertől.

Dr. Varga László, a Benedek Elek Pedagógiai Kar dékánja kiemelte : a Benedek Elek pedagógiai Kar jubileumi évet zárt, hiszen harminc évvel ezelőtt vették fel Benedek Elek nevét. Hangsúlyozta, hogy nem csak emiatt volt izgalmas az idei év, hanem a tudományos és az oktatás szempontjából is. A pedagógusképzés meghatározó vidéki centrummá, az intézmény országos és nemzetközi szinten is elismert vált. A képzések igazodnak a XXI. század kihívásaihoz, innovatív módon szolgálják a fenntartható a fejlődést.

A város részéről dr. Farkas Ciprián polgármester szólt a végzősökhöz.

- Egy pillanatra most meg kell állni, örülni kell az elért eredménynek, majd az ünneplés után újabb célokat kell kitűzni és újabb tudást kell szerezni. A jó diploma legalább két dolgot jelent: színvonalas képzést és ami legalább ugyanilyen fontos, erkölcsileg és anyagilag megbecsült munkahelyet – mondta el dr. Farkas Ciprián.

Az ünnepség a kitüntetések és elismerések átadásával folytatódott, majd az eskütétel után a diplomaátadás következett.  A végzős hallgatók fogadalomtételét követően, melyet az egyetemi jogarnál Barna Zsófia és Dobos Gerda Csecsemő és kisgyermeknevelő alapszakos valamint Taschner Georgina Kommunikáció és média alapszakos hallgatók mondták el.

Fotók: sopronmedia.hu, Griechisch Tamás