Tea- és papírillat az első Nyugdíjas Egyetemi Teaházban

A Soproni Egyetem először hívta közös teázásra egykori dolgozóit a megújuló Ligneum rendezvényházba. Történt mindez az operett és az origami világnapján, úgyhogy a délutáni sütizést és teázást a soproni kötődésű Lehár Ferenc muzsikája kísérte. Dr. Lakatos Ferenc rektorhelyettes köszöntőjében kiemelte: a Soproni Egyetem abban is unikális, hogy a képzés egyedisége miatt számos olyan család kötődik az intézményhez, akik 3 vagy 4 generáció óta az Egyetem alkalmazásában állnak oktatóként vagy dolgozóként. Igazi család ez az egyetem, ahol ma is sokat köszönhetnek a régi kollegáknak, és hogy mindezt viszonozzák is: időről-időre Nyugdíjas Teaházba invitálják a hajdani munkatársakat. Meglepetésként a soproni „Origami Lady”, Cukkermann Hedvig és férje is a Ligneumba érkezett. A házaspár nyár óta üzemeltet egy Origami galériát a városban, a nyugdíjasoknak meséltek a papírhajtogatás ősi japán gyökereiről és fogásokat is mutattak, hogyan tudnak a nagypapák és nagymamák odahaza dekoratív asztaldíszt készíteni szalvétából. A következő alkalommal december 12-én kedden délután 15:30-17:00 között lesz Nyugdíjas Teaház a Ligneumban, ahová az Egyetem minden egykori dolgozóját és hozzátartozóját invitálják a szervezők.