Önkéntes Nap a Soproni Egyetem Botanikus Kertjében: Közösség, Természet és Jókedv

Az idei Önkéntes Nap a Soproni Egyetem Botanikus Kertjében a közösség, a természet és a jókedv jegyében zajlott. A közelgő Föld Napja alkalmából a soproni középiskolások fakultatív részvételével, hatalmas összefogás mentén a kert munkatársainak segítségével gyűjtötték össze az avart,  ágakat, gallyakat és szépítették a környezetet. Az önkéntes munka nemcsak a közösség erősítését és a környezetvédelmet szolgálta, hanem a társadalmi felelősségvállalás és a fenntarthatóság iránti elkötelezettség kialakítását is elősegítette.

A résztvevő több mint 100 diák számára az elvégzett önkéntes munka kötelező közösségi szolgálatként került leigazolásra.

A közreműködő Iskolák:

Soproni SZC Handler Nándor Technikum
Soproni Szent Orsolya Római Katolikus, Gimnázium, Általános Iskola
Széchenyi István Gimnázium
Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Egészségügyi Technikum és Művészeti Szakgimnázium
Roth Gyula Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola
Fáy András Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum.
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium
Soproni SZC Vas-és Villamosipari Technikum

Köszönet a diákoknak az aktív részvételért!