Önkéntes Nap a Botanikus Kertben

Soproni középiskolás diákok végeztek önkéntes munkát a Soproni Egyetemen. A Föld napja alkalmából április 21-én pénteken több mint 150-en dolgoztak a Botanikus Kert különböző helyszínein.

A gyűjteményes kert munkatársainak irányításával zajlott a metszés, az avar felszedése, az ágak-gallyak összegyűjtése. A közösségépítő munka mellett a tanulók fontos ismeretekkel is gazdagodtak, Dr. Kalicz Péter, az Erdőmérnöki Kar Geomatikai és Kultúrmérnöki Intézetének egyetemi docense „Lesz-e elég vizünk?” című előadásából.

A Soproni Egyetem Botanikus Kertje által életre hívott programon a következő középiskolák diákjai vettek rész:

Széchenyi István Gimnázium

Soproni SzC Handler Nándor Technikum

Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum

Kisalföldi ASZC Roth Gyula Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Szent Orsolya Róm. Kat. Ált. Isk. és Gimnázium

A diákok munkáját ezúton is köszönjük!