Zajlik a projekthét a Soproni Egyetemen

Tantermi foglalkozásokkal, bevezető előadásokkal, a csoportok kialakításával is megkezdődött a Soproni Egyetem projekthete.

A soproni erdőkben látogatószámlálást végeznek a diákok és kérdőívekkel kérik ki az erdőlátogatók véleményét. A soproni játszótereken is feltűnnek az egyetemisták, de zajlanak a vizsgálatok és mérések a laborokban, a hegyvidéken és a Botanikus Kertben is. A belvárosban és a soproni poncichter negyedben szabadtéri festészettel foglalkoznak a diákok. A Benedek Elek Pedagógiai Kar épületében „Család/látogatás” címmel kezdődött el az egyetem egyik karközi projektje. A témafeldolgozás elméleti bevezetőkkel indult, majd a hallgatók 12 kiscsoportban dolgoznak.

Négy -  a család életét befolyásoló -  tématerületre koncentrálnak oktatók és hallgatók:

• Családok a XXI. században, családban élni fenntartható módon
  • A családi miliő, családi terek, lehetőségek
  • Gazdálkodás, fenntarthatóság és modern megoldási módok
  • Erdő a családokért, családok az erdőért

A résztvevők saját élménnyel érintik a fenntartható divat és családi asztal, a környezettudatos szabályjátékok, a családi költségvetés, pénzügyek, mindennapi ügyintézési módok kérdéskörét. Megismerkednek a jövő ifjúsági bútoraival, a textil és a fa szerepével a családi többfunkciós terekben. Érintik az erdő családok számára hasznosítható termékeit, az erdő családok számára kínált közjóléti funkcióit, valamint megismerkednek az erdő, mint megélhetési forrás a családok számára témakörrel is. Erre a kurzusra 4 karról 74 fő jelentkezett, így 6-7 fő dolgozik együtt a projektmunkán.